آشنایی با انواع پارچه

آنچه در این مقاله می خوانید…

 • نگاهی به تاریخچه پارچه
 • کارخانه تولید پارچه لباس کار
 • آشنایی با پارچه های صنعتی لباس کار
 • انواع پارچه های مانتویی در بازار
 • پارچه های ملحفه ای عرض 3 متر
 • ویژگی های پارچه سرویس آشپزخانه
 • پارچه های مدارسی چه مشخصاتی دارند؟
 • بهترین پارچه های فرم اداری
 • قیمت عمده پارچه های پیراهنی
 • مصارف پارچه های بیمارستانی
 • از کجا پارچه کت و شلوار مردانه خوب بخرم؟
 • خرید آسان انواع پارچه های پرکاربرد در بازار

پارچه های پرفروش بازار را با کمترین قیمت عمده از ما بخواهید. این مجموعه از هم اکنون برای خرید انواع پارچه مثل پارچه های بیمارستانی، ملحفه ای، مانتویی، پیراهنی، مدارس و … سفارش می پذیرد. دریافت مشاوره

مشاوره رایگان: ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰

نگاهی به تاریخچه پارچه

پارچه و لباس از مهم ترین نیازهای اساسی بشر از قدیم تاکنون بوده، به گونه ای که امروزه به صنعت بافندگی به یکی از ۵ صنعت مهم دنیا تبدیل شده است.

ایرانیان از زمان ‌های دور به بافندگی می ‌پرداختند و با فنون پارچه بافی آشنا بوده اند. دوک نخ ریسی ابتدایی ترین وسیله برای بافت پارچه محسوب می گردد.

آثار و شواهد باستان شناسان، اولین دوک را به زمان عصر حجر و نوسنگی نسبت می دهند، در نتیجه با گذشت زمان و تحولات بسیار، با تابانیدن الیاف مختلف نخ های ریسیده را به وجود آوردند و شروع به بافتن این الیاف و تولید پارچه های اولیه کردند.

در واقع می توان گفت که در این دوره بود که صنعت ریسندگی و بافندگی به طور کامل شکل گرفت.


کارخانه تولید پارچه

پارچه به عنوان مهم ترین جزو ساخت لباس به شمار می آید. پارچه لایه ای نرمش پذیر است که از مجموعه ای از الیاف طبیعی یا مصنوعی تشکیل می شود.

قرارگیری این الیاف در کنار یکدیگر ساختمان پارچه و خصوصیات فیزیکی آن را به وجود می آورد که از شیوه های مختلف در کارخانه بافته می شود.

امروزه پارچه ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی دارای انواع بسیاری هستند و بر اساس ویژگی هایی که دارند، در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

پارچه های ملحفه ای، بیمارستانی، فرم اداری، مدارس، پیراهنی، کت و شلوار و … در رده پرفروش ترین های بازار قرار دارند که بسیار پرطرفدار می باشند.

آشنایی با پارچه های صنعتی لباس کار

لباس کار صنعتی به طور معمول پوششی است که شامل تنه، دست ها و پاها می باشد که از بدن افراد در حین انجام کار محافظت می نماید. این لباس ها به صورت دو تیکه یا یک تیکه دوخته می شوند.

جنس پارچه های صنعتی لباس کار می تواند از الیاف طبیعی مانند کتان باشد و یا به صورت ترکیب شده از الیاف طبیعی و مصنوعی باشد، البته در بعضی موارد هم کلاً از الیاف شیمیایی و صنعتی تولید می شود.

نکته قابل توجه در مورد این پارچه ها این است که باید مطابق با شرایط محیطی کار، مقاوم باشند؛ مثلاً در برخی محیط ها نیاز به پارچه های ضد حریق است، در حالی که در برخی مکان ها پارچه های لباس کار باید تنها ضد آب باشند.

آشنایی با انواع پارچه


انواع پارچه های مانتویی در بازار

این روزها در فضاهای مجازی، عکس های فراوانی از انواع مختلف مدل های مانتو و پارچه های مانتویی قرار می دهند و با یکدیگر به رقابت می پردازند. البته بی شک هر کدام از آن ها برای ماندگاری در بازار فروش، می بایست که هماهنگ با سلایق روز مشتریان پیش روند.

می دانید که هر نوع مانتویی برای محیط و شرایطی خاصی تهیه می شود. برای مثال مانتویی که مناسب مجالس است با مانتوی مخصوص دانشگاه یا محیط اداری، هم در نوع پارچه، هم در طرح و دوخت متفاوت است.

راز موفقیت در تولید و فروش مانتو، توجه به این نکته ساده است که بدانید ابتدا چشم مشتری و سپس حس لامسه او است که وی را وادار به خرید می کند.

شناخت انواع پارچه های مانتویی و ویژگی های هر کدام، با شما کمک می کند تا خریدی هوشمندانه داشته باشید.

آشنایی با انواع پارچه

پارچه های ملحفه ای عرض 3 متر

از زمان‌ های قدیم تا به امروز تهیه لوازم خواب مناسب، باکیفیت و راحت همیشه اهمیت داشته، زیرا ما یک سوم از عمر خود را استراحت می‌ کنیم.

از اولین ملزومات خواب، ملحفه است که در بازار طیف گسترده ‌ای از انواع طرح ‌ها و مدل ‌های آن وجود دارد.

پارچه های ملحفه ای پارچه ‌ایی هستند که معمولاً نسبت به انواع دیگر پارچه ها فروش بالاتری دارند، زیرا موارد استفاده آن ها بسیار زیاد است.

اگر شما هم قصد خرید بهترین پارچه ملحفه ای عرض 3 متر را دارید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید.

ویژگی های پارچه سرویس آشپزخانه

خرید پارچه سرویس آشپزخانه یکی از بهترین خریدها در انواع پارچه ها می باشد، چرا که این پارچه از پارچه های پرمصرف برای خانم های خانه دار است.

این نوع پارچه ها از لحاظ جنس به دو نوع تقسیم می شود که در یکی از آن ها از الیاف پلاستیک کمتری استفاده شده است که قاعدتاً از لحاظ آبگیری نسبت به نوع دیگر بسیار باکیفیت تر می باشد.

از لحاظ طرح بندی نیز پارچه آشپزخانه ای به سه طرح گل دار، میوه ای و لوازم آشپزخانه تقسیم می شود که در میان این مدل ها، طرح گلدار نسبت به بقیه طرفدار بیشتر و فروش بالاتری دارد.

لازم به ذکر است که عرض پارچه های سرویس آشپزخانه عمدتاً 150 سانتی متر می باشند و در طاقه هایی به طول 30 متر عرضه می گردند.

آشنایی با انواع پارچه


پارچه های مدارسی چه مشخصاتی دارند؟

پارچه های مدارسی همانطور که از نامشان مشخص است برای دوخت انواع فرم مدارس به کار می روند. پارچه هایی از این دسته که ویژگی های عالی و کیفیت مناسبی دارند پارچه ترگال، کجراه و تترون می باشند.

این پارچه های باکیفیت دارای مشخصات زیر هستند:

 • عدم تل و گوله شدن
 • ثبات در رنگ
 • تراکم بافت عالی
 • ضخامت مناسب
 • ثبات سایشی و کششی

این پارچه ها مناسب ترین گزینه جهت دوخت انواع روپوش، مقنعه، جلیقه، مانتو و شلوار فرم مدارس اند و می توانند با سیستم بشور و بپوش خانواده های ایرانی تطابق کامل داشته باشد.

بهترین پارچه های فرم اداری

همانطور که می دانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تنوع در پارچه های مناسب فرم اداری به حدی زیاد شده است که گاهی باعث سردرگمی هنگام خرید می شود.

برای فرار از این سردرگمی در بازار پارچه فروشان عمده، می بایست قبل از هر چیز بدانید که از آن برای چه منظوری می خواهید استفاده کنید.

آگاهی داشتن از جنس پارچه های فرم اداری یکی از راه هایی است که می تواند شما را از داشتن تردید نجات دهد. در واقع جنس و نوع پارچه تعیین کننده مناسب بودن آن برای هدف مورد نظر می باشد.

یکی از مناسب ترین پارچه ،پارچه فیونا برای فرم اداری است

قیمت عمده پارچه های پیراهنی

پارچه های پیراهنی می توانند برای دوخت انواع پیراهن های مردانه و یا زنانه استفاده شوند.

بافت این پارچه ها ممکن است از الیاف طبیعی، الیاف مصنوعی و یا ترکیبی از هر دو باشد. می ‌توان گفت که این پارچه ها را در بازار می ‌توان با عرض های گوناگونی پیدا کرد.

اغلب این پارچه های مناسب پیراهن، در عرض های 150 و 155 سانت قابل خریداری هستند و معمولاً در انواع ساده و طرحدار تولید شده و مورد استفاده مصرف کنندگان قرار می گیرند.

حتما برای خرید این پارچه ‌ها به کیفیت و قیمت آن ها توجه داشته باشید تا بتوانید علاوه بر جلب رضایت مشتریان، سودآوری بیشتری نیز کسب کنید.

ما برایتان ارزان ترین قیمت ها را در نظر گرفته ایم، پس با ما همراه باشید.

یکی از بهترین تترون های ایران تترون نساجی درنا و نساجی بروجرد می باشد

آشنایی با انواع پارچه


مصارف پارچه های بیمارستانی

خوشبختانه پارچه های بیمارستانی در ایران توسط کارخانجات متعددی در سطح کشور و باکیفیت بالایی تولید می‌ شود. پارچه های تولید شده توسط نساجی‌ های ایران به خوبی توانسته ‌اند، پاسخگوی نیاز و سلیقه مصرف کنندگان باشند.

در زمان خرید پارچه بیمارستانی عوامل مختلفی وجود دارد که ممکن است روی قیمت پارچه تاثیر داشته باشند که از جمله آن ‌ها عبارتند از:

 1. جنس پارچه
 2. کیفیت چاپ و رنگ
 3. گرماژ
 4. طرح و رنگ

با توجه به اینکه مصارف پارچه بیمارستانی بسیار گسترده است و هم برای البسه و هم سایر منسوجات مانند روتختی، روبالشتی، ملحفه و … به کار می رود، این پارچه در عرض‌ های مختلف عرضه می گردد.

از پارچه های معروف وکاربردی پارچه اسپان باند بیمارستانی است

پارچه ماسک پارچه اسپان باند پارچه ملت بلون
پارچه ماسک پارچه اسپان باند پارچه ملت بلون

از کجا پارچه کت و شلوار مردانه خوب بخرم؟

می دانید که تصمیم ‌گیر‌ی در رابطه با خرید پارچه کت و شلوار مردانه امری بسیار دشوار و پیچیده است که تولیدی ها را همواره با مشکل جدی روبرو کرده است.

واقعیت امر این است که کیفیت و جنس پارچه به کار رفته در کت ‌و شلوار، می تواند در جلب رضایت مشتری و سود دهی شما بسیار مؤثر باشد.

ما در این فروشگاه بهترین پارچه های مناسب دوخت کت و شلوار را با نازل ترین قیمت عمده، در اختیار شما خریداران گرامی قرار خواهیم داد.

خرید آسان انواع پارچه های پرکاربرد در بازار

اگر به دنبال آسان ترین شیوه خرید عمده پارچه دلخواه خود هستید، اگر می خواهید خریدی مقرون به صرفه و اقتصادی تجربه کنید، پیشنهاد ما خرید از این فروشگاه می باشد.

برترین پارچه های تولیدی کارخانجات معتبر با قیمت باورنکردنی، در این مرکز فروش و پخش عمده پارچه عرضه می شوند.

ما برای رفاه حال شما خریداران، شرایط خرید غیر حضوری را فراهم آورده ایم تا بتوانید با صرف کمترین زمان ممکن، با مشاورین ما تماس گرفته و خرید خود را انجام دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان